tr-TRen-US
tr-TRen-US

SAS STERİLİZASYONA HOŞGELDİNİZ!

Kamu ve özel hastane sterilizasyon hizmetlerinde uzman.

SAS’I TANIYALIM

SAS Sterilizasyon Servisleri A.Ş (“SAS”), Özel ve Kamusal Sağlık Hizmeti sektöründe aktif olarak cerrahi alet sterilizasyon hizmetleri sunan bir Türk firmasıdır. SAS, 2013 yılında kurulmuştur, “hissedarlık ve idari yapısı göz önünde bulundurulduğunda” işletme ve hedef piyasaya ilişkin geniş ve kapsamlı bir teknik uzmanlığa sahiptir.
SAS hissedarları, İtalyan grubu Servizi Italia (%51,0 hisse) ve Türk firması İstem Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Ticaret (%49,0) olarak listelenmiştir. SAS, uluslararası teknik ve ticari altyapısı ile benzersiz bir firmayı temsil etmektedir. 
Sterilizasyon hizmetleri, SAS tarafından müşterileri için amaca özel olarak inşa edilen veya yenilenen tesislerde yürütülmekte ve hastane binaları içerisinde veya yakınında konumlandırılmaktadır. Sterilizasyon işleminin bir kısmını oluşturan faaliyetler, yürürlükteki ve tıbbi cihazlarla ilgili mevzuat ile uyumlu olarak kalifiye personel tarafından yürütülecektir. İşlem/ürün izlenebilirliği, cihazları otomatik olarak algılayabilen uygun Bilişim sistemleri ve teknolojik sistemler aracılığıyla güvence altına alınacaktır. Alet sterilizasyon hizmetlerine ilave olarak, SAS geniş ortaklık ağı ile Sağlık Hizmeti müşterileri tarafından talep edilen tamamlayıcı hizmetleri de sağlayabilmektedir. Bu hizmetler yıkama-kiralama hizmeti ve keten sterilizasyon hizmetlerini içermektedir.

Servizi Italia

Servizi Italia S.p.A., Borsa Italiana S.p.A. YILDIZ segmentinde yer alan, Servizi Italia Grup şirketlerinin yöneticisi olarak ve hastane hizmetlerinin dış kaynaklı kullanımında temel İtalyan şirketini temsil etmektedir.  Şirket üç ana sektöre ayrılmaktadır: Yıkama-kiralama, tekstil ürünlerinin sterilizasyonu ve cerrahi alet sterilizasyonu.  Yıllar boyunca sunulan hizmetlerin çeşitlendirilmesi Servizi Italia’yı , kamu hastaneleri ve özel hastaneler için cerrahi alet ve tekstillerin sterilizasyonu, temizlik ve kiralama entegre hizmetlerinde stratejik çözüm ortağı olarak kendisini konumlandırmasını olanaklı kılmıştır.
Servizi Italia müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak, tekstil ve cerrahi aletler için sterilizasyon merkezleri ve endüstriyel çamaşırhaneler içeren  bir üretim platform aracılığıyla faaliyet göstermektedir  ve ISO 9001:2008  ve EN ISO 13485:2004 kalite belgelerine sahiptir. 


Istem

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren dünyanın önde gelen şirketleri için satış ve teknik servis hizmeti sunan Türk operatör. İstem Tıbbi Cihazlar 1999 yılında kurulmuştur ve bu tarihten itibaren  kendi alanında dünya çapında lider firmalarla satış ve servis faaliyetlerini yürütmektedir. İstem  ameliyathane, sterilizasyon merkezleri, hastaneler ve polikliniklerin her türlü ihtiyacını karşılamak için  geniş ürün yelpazesi ile kendini ifade etmektedir. Medikal sektörde özel ilgi ve deneyim gerektiren cerrahi birimde İstem çok iyi referanslara sahiptir.  Geniş bayi ve alt bayi ağı ile (toplam 50’den fazla çalışan) İstem müşterilerin ihtiyaçlarını analiz edebilmekte, bilgi sağlayabilmekte ve kişiye özel projeler sunmaktadır.  Ayrıca, İSTEM sağlık sektörü için ürünlerin ithalatı, altyapı çalışmaları, kurulumui montajı, eğitimi ve ilgili belgelerin sağlanması hizmetlerini vermektedir.